تهران، تقاطع بزرگراه یادگار امام و چمران - جنب هتل اوین
info@gbonyad.ir
02122344517
تماس ۲۴ ساعته

بایگانی نوشته‌ها


رشته کاردانی حسابداری امور مالی

رشته کاردانی حسابداری امور مالی

نقش واحدهای مالی، سهم آن‌ها در عملکرد سازمانی و تأثیری که این واحدها در موفقیت و شکست‌ یک سازمان و یا شرکت دارند؛ نیاز روز‌افزون به افراد متخصص و آشنا به نرم‌افزارهای حسابداری جهت تجزیه و تحلیل امور مالی را گوشزد می‌کند. حسابداری در واقع نظام پردازش اطلاعات و تبدیل داده‌های خام مالی به گزارشات استاندارد و قابل اتکا برای شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌باشد. رشته کاردانی حسابداری امور مالی به منظور پرورش نیروی ماهر در این حوزه شکل گرفته و موضوعات مختلفی را به فراگیران منتقل می‌کند. از این قبیل موضوعات می‌توان به آشنایی با علم اقتصاد، توانایی انجام عملیات اولیه حسابداری، شناخت کدهای اصلی و فرعی سیستم حسابداری صنعتی، انجام امور مالی حسابداری شرکتها و مشارکت در تهیه صورت‌های مالی اساسی، توانایی ساده کردن روند کار با بررسی معاملات، دادن دید نسبت به آینده در جهت کاستن از میزان ریسک و خطرات، و راهکارهای جلب اعتماد و جذب سرمایه و.... اشاره داشت.

رشته کاردانی حرفه‌ای حسابداری بهای تمام شده

رشته کاردانی حرفه‌ای حسابداری بهای تمام شده

وسعت موضوعات مربوط به حسابداری به گونه‌ای است که گنجاندن تمامی آنها در یک رشته امکان‌پذیر نیست. از همین رو شاخه‌های متعدد حسابداری امروزه، هر کدام به صورت تخصصی بخشی از موضوعات این حوزه را پوشش می‌دهند. حسابداری مالی، حسابداری دولتی، حسابرسی، حسابداری مدیریت و... نشان از تعدد شاخه‌ها دارند. حسابداری بهای تمام شده (حسابداری صنعتی) نیز، یکی دیگر از زیر شاخه‌ای حسابداری است که در آن اطلاعات مربوط به هزینه‌ها جمع‌آوری شده و بهای تمام شده محصولات و خدمات محاسبه می‌شود و در نهایت راهکارهایی برای کاهش بهای تمام شده تولیدات از طریق تجزیه و تحلیل گزارش ها و بررسی شیوه های تولید، ارائه می‌شود. وظایفی که بر عهده افراد متخصص در این حوزه می‌باشد را می توان حول موضوعاتی همچون کمک به مدیران در ایجاد و اجرای برنامه ها، برقراری روش ها و شیوه‌های اعمال کنترل به منظور کاهش هزینه‌ها، راهنمایی مدیران در تصمیم‌گیری‎های نهایی، پیش بینی هزینه‌های تولید در یک بازه زمانی معین، بودجه بندی و... خلاصه کرد.

رشته کاردانی حرفه‌ای امور بانکی

رشته کاردانی حرفه‌ای امور بانکی

بانک به عنوان سازمانی اقتصادی، طیف وسیعی از امور شامل تهیه و توزیع اعتبارات، عملیات مالی، خرید و فروش ارز، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان و... را پوشش می‌دهد. این تنوع و گستردگی وظایف و حوزه‌های کاری در نهایت به نیروی متخصص و ماهر نیازمند است تا با اخلاق خوب و حرفه‌ای و اشراف به قوانین روز و مسائل نوین در حوزه بانکداری، عهده‌دار مسئولیت‌‌های مختلف در شبکه بانکى شود. این مسئولیت از تشکیل پرونده برای مشتریان، توانایی انجام امور بانکی و دریافت و پرداخت پول به آن‌ها گرفته تا کنترل فرم های تکمیل شده، رفع نقایص آنها، تطبیق امضا و احراز هویت مشتریان، بررسی گردش‌های مالی، کنترل کردن اسناد و بایگانی کردن آن‌ها و موارد متعدد دیگر را در بر می‌گیرد. رشته کاردانی حرفه‌ای امور بانکی پرورش دهنده علمی و مهارتی نیروی انسانی مورد نیاز در این بخش‌هاست.

رشته کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات- تجارت الکترونیک

رشته کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات- تجارت الکترونیک

خرید، فروش و تبادل هر گونه کالا، خدمات و یا اطلاعات از طریق شبکه‌های رایانه‌ای یا انجام مبادلات تجاری در قالب الکترونیکی، تجارت الکترونیک نامیده می‌شود. مزایای فراوان این نوع تجارت از جمله حذف‌ محدودیت‌های زمانی و مکانی در تجارت، کاهش هزینه‌های مبادلاتی، دسترسی سریع مصرف‌کنندگان کالا و خدمات در سطح گسترده و غیره، موجب اشاعه آن به تمام سازمان‌ها، شرکت‌ها و حتی کارآفرینی‌های فردی شده است. شاخه تجارت الکترونیک رشته مهندسی فناوری نیز در راستای تولید دانش در این زمینه شکل گرفته است. بسترسازي سيستم‌هاي تجارت الكترونيك از جنبه‎های فنی، امنیتی، اقتصادی، اجتماعی و قانونی؛ تحلیل، طراحی، توسعه و مدیریت سامانه های مبتنی بر وب؛ کشف و بهره برداری از نوآوری‌های دیجیتال جهت تحول در شیوه‌های سنتی تجارت و کسب و کار؛ راه اندازی کسب و کارهای نوپای (استارتاپ های) اینترنتی و ... از جمله مهارت‌هایی است که دانش‌پذیران این رشته، در انجام آنها تبحر می‌یابند.

رشته کارشناسی مدیریت اموراداری ومنابع انسانی (رشته جدید)

رشته کارشناسی مدیریت اموراداری ومنابع انسانی (رشته جدید)

منابع انسانی مهم‌ترین سرمایه هر سازمانی به شمار می‌رود و تحول یا تحقق اهداف سازمان‌ها بر محور همین سرمایه انسانی می‌چرخد. رشته مدیریت امور اداری و منابع انسانی، در جهت توانمندسازی افراد برای احراز مشاغل سطوح میانی مدیریت، طراحی شده است تا به واسطه آن، برنامه‌ریزی در زمینه آموزش و استفاده بهینه از نیروی انسانی محقق شود. انجام طرح تعدیل، انتصابات و ترفیعات، بررسی سمت کارکنان جدید، آموزش کارکنان، بررسی انواع ارتقا و تأمین نیروهای انسانی کارآمد از طریق استخدام، انتقال و تعيين مأموریت‌های داخلی سازمان، همگی از وظایف این افراد به شمار می‌آید و نیازمند آشنایی با سیستم‌های اداری و نرم افزاری مرتبط در این حوزه‌هاست.

رشته کاردانی حرفه‌ای تست سامانه‌‌های نرم‌افزاری

رشته کاردانی حرفه‌ای تست سامانه‌‌های نرم‌افزاری

با گسترده شدن استفاده از نرم افزارهای جامع در سطح سازمان‌ها و افزایش روز افزون تعداد کاربران، و همچنین بالارفتن سطح انتظار آنها از نرم افزارهای مختلف، موضوع تست نرم‌افزار برای اطمینان از درستی عملکرد آن و جلب رضایت کاربران، امری ضروری و مهم می‌نماید. به عبارتی مهم‌ترین موضوع در طراحی و پیاده‌سازی یک نرم افزار و یا وب سایت کارکرد درست آن می‌باشد که به واسطه انجام تست‌های گوناگون نرم‌افزاری توسط یک تیم حرفه‌ای در این زمینه محقق می‌شود. بدین ترتیب باگ‌ها، اشکالات و اختلالات احتمالی نرم‌افزاری، با بهره‌گیری از تکنیک و مهارت‌های آموخته‌شده افراد، برطرف شده و از ورود خسارات سنگین به منابع مالی و انسانی قبل از ورود محصولات نرم‌افزاری به بازار جلوگیری می‌شود. رشته کاردانی حرفه‌ای تست سامانه‌های نرم‌افزاری به منظور تربیت چنین افرادی تدوین شده است.

رشته کاردانی فنی تجهیزات و شبکه

رشته کاردانی فنی تجهیزات و شبکه

توسعه روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از شبکه‌های کامپیوتری جهت جمع‌آوری، مدیریت و ذخیره سازی داده‌ها به صورت دیجیتال را در اکثر شرکت‌ها و سازمان‌های خصوصی به یک ضرورت تبدیل کرده است. بنابراین، طراحی، راه‌اندازی، نگهداری و تعمیرات، پشتیبانی و به روزرسانی شبکه‌های کامپیوتری از اهم موضوعات هر شرکت و سازمانی است که نیازمند افراد متخصص در این زمینه می‌باشد. رشته کاردانی فنی تجهیزات شبکه، به منظور تولید دانش در زمینه‌های شناخت تجهیزات isp و شبکه‌های کامپیوتری، مدیریت و پشتیبانی isp و شبکه‌های کامپیوتری، نصب، راه اندازی و شناخت عملکرد هر یک از تجهیزات شبکه‌های کامپیوتری و قابلیت شناسایی و رفع عیوب آنها طراحی و تدوین شده است.

رشته کاردانی حرفه‌ای بازاریابی (رشته جدید)

رشته کاردانی حرفه‌ای بازاریابی (رشته جدید)

بازاریابی دربرگیرنده فرآیند تنظیم استراتژی، تجزیه و تحلیل و ارائه راهکارهایی جهت جذب مخاطب و رونق کسب‌وکار در حوزه‌های موضوعی مختلف است. هدف از تدوین رشته کاردانی حرفه‌ای بازاریابی تربیت نیروی انسانی کارآمد جهت پاسخگویی به نیاز سازمان‌های تولیدی، تجاری و خدماتی در این زمینه می‌باشد. دانش‌‌پذیران در این رشته، مهارت برقراری ارتباط مفید و موثر با مشتریان، تامین‌کنندگان، تولید و توزیع کنندگان و تمامی گروه های ذینفع را کسب می‌کنند. آنها همچنین با فرصت‌ها و تهدیدهای محیطی، ابزارها و روش‌های تبلیغاتی متناسب با بازارهای هدف، مدیریت زنجیره تأمین، راه‌های ارتقای ایده‌پردازی جهت توسعه کالا و خدمات و .... آشنا می‌شوند.