تهران، تقاطع بزرگراه یادگار امام و چمران - جنب هتل اوین
info@gbonyad.ir
02122344517
تماس ۲۴ ساعته

میوه آرایی و سفره آرایی

آموزش میوه آرایی

سفره آرایی,آموزش سفره آرایی,  آموزش میوه آرایی

 

تزئین  میوه و سبزی هنر چشم نوازی است که در ایران به سفره آرایی شهرت دارد. میوه  آرایی هنر خاصی است که افراد با مشاهده آن به طور ناخودآگاه احساس شادی و  طراوت می کنند.

 

این هنر خلاقانه در بر گیرنده تکنیک ها و  ریزه کاری های ویژه ای است که غذا ها و میوه ها را تا جایی اشتها آور کرده  که حتی بعضی از پزشکان برای رفع مشکلات بی اشتهایی کودکان استفاده از هنر  سفره آرایی را تجویز می کنند. در مجموع هدف اصلی سفره آرایی هم همین جذاب  کردن و اشتها آور کردن مواد غذایی است تا با لذت بیشتری مصرف شود.

استفاده از تکنیک های میوه آرایی در مراسم ها و ایام خاص کاربرد دارد. مراسم هایی مثل عقد و عروسی، شب یلدا ، میز های شام ،عید نوروز ،تزئین غذا  و هتلداری و... ازجمله کاربردهای اصلی سفره آرایی می باشد.

آموزش  هنر میوه آرایی و سبزی آرایی نیاز به آمادگی قبلی به هنرهای دیگر مثل  نقاشی و طراحی نداشته و فقط نیازمند ذهنی خلاق و آموزش بوده که تجربه نشان  داده اکثر افراد ی که به این هنر مسلط شده اند خلاقیت های خاصی را از خود  نشان داده اند.

میوه آرایی ساده و زیبا با شکل هایی خلاقانه میز پذیرایی در میهمانی ها و جشن های مختلف  را زیباتر و به یادماندنی تر می کنند.

سفره آرایی,آموزش سفره آرایی,  آموزش میوه آرایی

آموزش میوه آرایی شامل :

  1. طراحی انواع گل­ها و برش­ها در انواع هندوانه
  2. طراحی انواع گل­ها و برش­ها در انواع سبزی ها
  3. طراحی انواع گل­ها و برش­ها در میوه ها
  4. انواع تزئین سفره­ها برای مراسم های مختلف
  5. انواع تزئین سبدهای میوه
  6. انواع تزئین ظرف های دسر و غذاها