مدیرعامل هلدینگ صنایع معدنی کاوه پارس با تاکید بر اینکه افتتاح فاز ۲  فولاد کاوه، اثبات توانمندی متخصصان ایرانی بود گفت: فاز ۲ فولاد کاوه در  سخت‌ترین شرایط تحریمی به ثمر نشست.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، محمد اتابک در مراسم افتتاح فاز 2  فولاد کاوه جنوب کیش اظهار کرد: اتابک با اشاره به اثبات توانمندی متخصصان  ایرانی در راه اندازی این خط تولید فولادی گفت: فاز دوم فولاد کاوه جنوب  کیش در سال جهش تولید و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی به بهره برداری رسید  و این در شرایطی است که برای نخستین بار در کشور یک خط تولید فولادی، به  صورت کامل، به دست متخصصان ایرانی انجام می شود.

وی با بیان اینکه این موفقیت بزرگ در شرایطی به دست آمد که کشور و صنعت  فولاد ایران، تحت سخت ترین تحریم های خارجی قرار داشت افزود: ما در شرایطی  این فاز را راه اندازی کردیم که با بدعهدی طرف های خارجی مواجه شدیم و  همکاران ما توانستند بدون حضور حتی یک متخصص خارجی، احداث این فاز را تکمیل  کنند.

اتابک با تاکید بر اینکه این تجربه ارزشمندی برای مهندسان و نخبگان کشور  است و امیداوریم الگویی برای کشور شود، گفت: اگر ما فقط یک جا بخواهیم  بگوییم کاری را با تکیه بر توان داخلی انجام دادیم، نمونه آن، پروژه بزرگ  فاز 2 فولادسازی در شرکت فولاد کاوه جنوب است.