وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به برپایی نمایشگاه‌های عفاف و حجاب در  برخی اماکن متعلق به وزارت میراث فرهنگی گفت: «از جمله وظایفی که برای  اماکن متعلق به وزارت میراث فرهنگی مشخص کردیم، برگزاری نمایشگاه‌های عفاف و  حجاب و برپایی فروشگاه‌هایی در این زمینه است؛ چراکه کماکان معتقدیم یکی از مشکلات مربوط به حجاب در کشور، نبودن پوشاک مناسب، ارزان‌قیمت و زیبا برای جوانان و دختران و  زنان ما است و متأسفانه این نقیصه سال‌ها است که ادامه دارد.»

به گزارش ایسنا، عزت‌الله ضرغامی در حاشیه جلسه هیئت و دولت در جمع  خبرنگاران افزود: «در جلسه دولت در این مورد از نمایشگاه موفق نیاوران یاد  شد و مشکلات موجود در این زمینه را تشریح کردم. آقای رئیس جمهور نیز در این  مورد صحبت کردند و ضمن تایید مطالب من، به وزیر محترم صمت یادآوری کردند  که در این خصوص باید عقب‌ماندگی‌های موجود را جبران کند. الان قیمت چادر مناسب بالا است و  این مسأله در دولت مطرح شد و آقای رئیس جمهوری هم درباره آن تذکر دادند؛  امیدوارم عقب‌ماندگی‌هایی که در حوزه عفاف و حجاب داریم حل شوند.» وی تصریح  کرد: «ما به نوبه خودمان در حوزه عفاف و حجاب ماموریت‌هایی داریم که از جمله آن‌ها می‌توان به برپایی ۹ نمایشگاه عفاف و حجاب در استان‌های مختلف اشاره کرد؛ برگزاری این نمایشگاه‌ها را ادامه خواهیم  داد. باید کارهای ایجابی خود را به درستی انجام دهیم تا به ایدآلی که  شایسته ملت ماست برسیم.»

ضرغامی درباره گلایه رییس فراکسیون گردشگری مجلس نسبت به گرانی هزینه سفر اظهار کرد: «در جلسه هیئت دولت وزیر نفت گزارشی را ارائه کرد که به علت افزایش سفرها و رونق گردشگری، مصرف بنزین خیلی بالا رفته است. میانگین مصرف بنزین در طول روزهای اخیر به ۱۲۷ میلیون لیتر در روز رسیده که رکوردی استثنایی است؛ در حالی که ظرفیت و توان تولید بنزین در کشور روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر است.»

وی گران بودن بلیط هواپیما و محدودیت‌های ریلی و شرکت‌های هواپیمایی را از دلایل استفاده مردم از خوردوی شخصی در سفرها  اعلام کرد و گفت: «درباره ضعف دو حوزه شرکت‌های هواپیمایی و خطوط ریلی  بارها صحبت کردم و وزیر مربوطه نیز در این زمینه همراهی دارد و باید در این  حوزه‌ها سرمایه‌گذاری شود. البته درباره شرکت‌های هواپیمایی مشکلات تحریم را داریم و باید درک درستی داشته باشیم؛ هر زمان هم که رویدادی مثل حج  مطرح می‌شود مشاهده می‌کنیم که کلا مسائل پروازهای هوایی دچار مشکل می‌شود.  انشاءالله کشور باید در این حوزه سرمایه‌گذاری کند و مشکلات تعاملی بیشتر  حل شود و بتوانیم هواپیماهای بهتر و بیشتری داشته باشیم.»